ic.opole.pl

Kluczowe widowisko - mundial 2022

Kluczowe widowisko - mundial 2022

14.11.2022, 09:58

Zawody w Katarze nadchodzą wielkimi krokami, a duży procent mężczyzn z zachwytem odlicza następne doby. W sieci internetowej tworzy się bardzo dużo deklaracji w kwestii tego, która reprezentacja zwycięży rozgrywki piłkarskie, a która posiada znikome możliwości. Nie zabraknie również przytyków w kwestii przeróżnych gwiazd piłki nożnej. Czy znakomite historyczne wydarzenie zapewni wielbicielom piłki nożnej niezapomniane uniesienie?

Osobliwość igrzysk piłkarskich

Nie zważając na fakt gigantycznej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które już się odbyły, obecne mistrzostwa świata będą niezwykle zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, mecze pomiędzy drużynami wydarzać się będą na terenie Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku również okazuje się szczególna, z uwagi na fakt iż wydarzenie odbędzie się w czasie jesieni. Jest to również ostatni mundial, gdy stawać do zawodów będą wyłącznie 32 składy piłkarskie, gdyż na następnym tego typu turnieju, liczba składów piłkarskich zmaksymalizowana zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Negatywne spostrzeżenia piłkarskiego społeczeństwa

Nadchodzące piłkarskie zawody są bardziej kontrowersyjne od swych poprzedników. Występują opinie, że wybór kraju, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w środowisku piłkarskim dostrzegalne jest duże zdenerwowanie. Dookoła mistrzostw świata bez końca kręciło się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w czasie budowy boisk i reszty zaplecza, zmarła spora liczba pracowników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie zatrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego historycznego wydarzenia dla gospodarza, którym jest Katar.

Która drużyna wzniesie w górę złoty puchar?

Pomimo dużej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza turnieju, i tak miliony kibiców angażują się w cały proces, typując przeróżne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij