ic.opole.pl

Fenomenalny start mistrzostw świata dla zespołu Ekwadoru - porażka narodowej drużyny Kataru!

21.11.2022, 09:04

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która odbywa się co cztery lata. Sympatycy piłki nożnej z całej świata wyczekują niecierpliwie na pierwszy mecz mundialu i nie ulega to wątpliwości. Przy okazji mundialu w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała niesamowicie poprzedziła pierwszy pojedynek. Później jednak przyszedł czas piłki nożnej i piłkarscy fani zgromadzeni na stadionie oraz przez odbiornikami wyczekiwali świetnego meczu. Emocji nie brakowało już od pierwszego gwizdka arbitra, gdyż gracze zespołu Ekwadoru szybko strzelili bramkę. Już po trzech minutach Valencia trafił do siatki i mogło się wydawać, iż kadra Kataru będzie mieć naprawdę trudno w tym meczu. Jednak sędzia tego meczu postanowił przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, iż w momencie dogrania napastnik znalazł się na spalonym. W tej sytuacji gospodarze tego turnieju mieli więc bardzo dużo szczęścia.

Pomimo anulowania pierwszej bramki kadra narodowa Ekwadoru nie zamierzała zaprzestać ataków. Zawodnicy z Ameryki Południowej cały czas mieli pod kontrolą tempo w tym spotkaniu, nieustannie przy tym atakując. Napastnik Ekwadoru chwilę później odnalazł się w akcji oko w oko z golkiperem reprezentacji narodowej Kataru i został przez niego sfaulowany. Główny arbiter nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na karnego, a bramkarzowi pokazał żółtą kartkę. Na bramkę rzut karny zmienił napastnik reprezentacji Ekwadoru Valencia. Źle względem narodowej reprezentacji Ekwadoru prezentowała się kadra Kataru. Nie widać było pomysłu na to spotkanie, a bramkarz drużyny narodowej Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał nic do roboty. Druga bramka dla reprezentacji Ekwadoru padła w 31 minucie, a autorem znowu był Enner Valencia. Podczas pierwszej połowy meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. W drugiej części oba zespoły wyraźnie obniżyły rytm i na murawie działo się mało. W ostatecznym rozrachunku pojedynek skończył się rezultatem 2:0 dla narodowej kadry Ekwadoru, która fenomenalnie rozpoczęła ten turniej. Reprezentacja narodowa Kataru natomiast jest w tej chwili w trudnej sytuacji i może mieć kłopot z awansem do kolejnej fazy mistrzostw.