ic.opole.pl

Real Madryt przegrywa - FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii!

28.06.2023, 13:05

Barca zwycięża z Los Blancos i zgarnia Superpuchar Hiszpanii!

W ostatnich sezonach forma rozgrywania spotkania o Superpuchar Hiszpanii uległa sporej zmianie i nie ulega to wątpliwości. Piłkarscy wielbiciele z Hiszpanii mogą odczuwać swego rodzaju zawód, ponieważ zmagania o Superpuchar Hiszpanii zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W tej chwili w rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii walczą 4 drużyny, a zwycięzcy par półfinałowych rywalizować ze sobą będą w spotkaniu finałowym. W tym sezonie w finałowym spotkaniu przeciwko sobie stanęły zespoły madryckiego Realu oraz Dumy Katalonii. Piłkarscy wielbiciele ze Starego Kontynentu mogli być więc uradowani, gdyż oznaczało to pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. W pierwszym składzie zespołu Dumy Katalonii występuje kapitan polskiej drużyny, czyli Robert Lewandowski.

Polski piłkarz stanął przed szansą na wygranie pierwszego pucharu w barwach Barcelony. Przed tym starciem wielu ekspertów od piłki nożnej zaznaczało, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Real. Triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów a także panujący w tym momencie mistrz hiszpańskich rozgrywek to prawdziwa maszyna do wygrywania finałowych meczów, dlatego każdy inny rezultat niż ich zwycięstwo byłby bardzo dużym zaskoczeniem. Od początku finałowego starcia ogromną przewagę miała drużyna Barcelony. Piłkarze fantastycznie rozumieli się na boisku i bez żadnego problemu tworzyli następne kontry w pobliżu bramki rywala. W finałowym meczu pierwszy gol został strzelony przez graczy Dumy Katalonii, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykorzystał fantastyczne zagranie od Lewandowskiego. Przed przerwą do siatki trafił kapitan reprezentacji Polski, któremu fantastycznym zgraniem odwdzięczył się Gavi. Rezultatem 2:0 dla Barcelony skończyła się pierwsza część, a zawodnicy Realu Madryt prezentowali się strasznie na tle oponenta. Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił, a 20 minut przed końcem Barca strzeliła trzeciego gola. Real Madryt strzelił jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a jej strzelcem był Karim Benzema. W końcowym rozrachunku starcie zakończyło się wynikiem 3 do 1 dla Dumy Katalonii, która tym sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.